3132-24-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN119G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-24-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Green 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 500'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'