3122-22-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
CN316A-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG ORN 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Orange 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
100.0' (30.5m)
Packaging
Spool
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3122
Conductor Strand
7/0.0102"
Features
Oil Resistant
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 6
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V ORN 50'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE
HOOK-UP STRND 22AWG 300V ORN 25'