3122-22-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
CN316A-500-ND
1175-3122-22-1-0500-008-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Orange 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
500.0' (152.4m)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3122
Conductor Strand
7/0.0102"
Features
Oil Resistant
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 11,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
In-Stock: 4000
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 22AWG RED
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
In-Stock: 500
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG ORN 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 22AWG 300V ORN 50'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 22AWG 300V ORN 25'