1672-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN339B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Black 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 8
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 100'
In-Stock: 3
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
In-Stock: 3500
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'