1569-18-1-0500-006-1-TS is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Similar
LAPP
In Stock: 0
Datasheet
Similar
LAPP
In Stock: 0
Datasheet
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Brown 300V 50.00' (15.24m)
1569-18-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN553N-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-18-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
50.00' (15.24m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C