1569-18-1-0500-006-1-TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
LAPP
In Stock: 0
Datasheet
Similar
LAPP
In Stock: 0
Datasheet
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Brown 300V 500.0' (152.4m)
1569-18-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN553N-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-18-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BRN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C