1426-10-1-250-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1426-10-1-250-004-1-TS-ND
1175-1426-10-1-250-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1426-10-1-250-004-1-TS
Description
HOOK-UP 10AWG 600V RED 820.2'
Detailed Description
10 AWG Hook-Up Wire 105/0.0100" Red 600V 820.2' (250.0m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.185" (4.70mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.033" (0.84mm)
Voltage
600V
Additional Resources
In-Stock: 0 Meters
Check Lead Time
Request Stock Notification
HOOK-UP STRND 10AWG WHT METER
In-Stock: 1731
HOOK-UP 10AWG 600V GREEN 820.2'