1332-18-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-18-1-0500-007-1-TS-ND
1175-1332-18-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-18-1-0500-007-1-TS
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/0.0094" Green 300V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C