1332-18-1-0500-004-1-TS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 7
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 615
Datasheet
18 AWG Hook-Up Wire 19/0.0094" Red 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
1332-18-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-18-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-18-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED FEET
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C