10368-30-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
CN386A-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-30-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 300V ORN 25'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Orange 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.033" (0.84mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0039"
Ratings
UL Style 10368
Conductor Material
Features
Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 20
HOOK-UP STRND 30AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 30AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 30AWG 300V RED 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 17
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG ORANGE
In-Stock: 2968
HOOK-UP STRND 30AWG ORN 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 30AWG 300V ORN 50'