10368-30-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN380W-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-30-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 300V WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" White 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.033" (0.84mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0039"
Additional Resources
In-Stock: 8
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 20
HOOK-UP STRND 30AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 30AWG 300V RED 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 17
HOOK-UP STRND 30AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 17
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 300V WHT 50'