10064-30-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN561R-500-ND
1175-10064-30-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-30-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Red 30V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Strand
7/0.0039"
Additional Resources
In-Stock: 11,922 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLU 500'
In-Stock: 18
HOOK-UP STRND 30AWG 30V YELLOW
In-Stock: 8774
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GREEN
In-Stock: 14500
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED 50'