10064-30-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-30-1-0500-006-1-TS-ND
1175-10064-30-1-0500-006-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-30-1-0500-006-1-TS
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Brown 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C