SRN6045HA-3R3Y is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 524
Datasheet
3.3 µH Shielded Inductor 4 A 30mOhm Max Nonstandard
SRN6045HA-3R3Y
DigiKey Part Number
118-SRN6045HA-3R3YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN6045HA-3R3YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN6045HA-3R3YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN6045HA-3R3Y
Description
FIXED IND 3.3UH 4A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
40MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
8A
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)