SRF0504-152Y
DigiKey Part Number
SRF0504-152YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0504-152YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0504-152YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0504-152Y
Description
CMC 3.6UH 1A 2LN 1.5 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 100 MHz 1A DCR 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF0504-152Y Models
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.189" (4.80mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
3.6 µH @ 100 kHz