SRF0504-351Y
DigiKey Part Number
SRF0504-351YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0504-351YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0504-351YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0504-351Y
Description
CMC 1.1UH 2A 2LN 350 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.1 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 350 Ohms @ 100 MHz 2A DCR 40mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF0504-351Y Models
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.189" (4.80mm)
Impedance @ Frequency
350 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
1.1 µH @ 100 kHz