CR2512-JW-151ELF
DigiKey Part Number
118-CR2512-JW-151ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR2512-JW-151ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CR2512-JW-151ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR2512-JW-151ELF
Description
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
150 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CR2512-JW-151ELF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)