CRCW2512150RJNEG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRCW2512150RJNEG |
Description | RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRCW2512150RJNEG Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |