CAY16-223J4GLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 12,883
Datasheet
22k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
CAY16-223J4GLF
DigiKey Part Number
CAY16-223J4GLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY16-223J4GLF
Description
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CAY16-223J4GLF Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)