3266P-1-100LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 331
Similar
Nidec Components
10 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
3266P-1-100LF
DigiKey Part Number
3266P-1-100LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266P-1-100LF
Description
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3266P-1-100LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mounting Type
Through Hole
Resistance
10 Ohms
Termination Style
PC Pins
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.174" Face (6.35mm x 4.42mm)
Tolerance
±10%