3266X-1-100LF
DigiKey Part Number
3266X-100LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266X-1-100LF
Description
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3266X-1-100LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Resistance
10 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%