0ADKP9200-TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Fuse Inc.
In Stock: 4,478
Datasheet
Image for 0ADKP9200-TF is not available
0ADKP9200-TF
DigiKey Part Number
5923-0ADKP9200-TF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0ADKP9200-TF
Description
FUSE CERM 20A 600VAC 500VDC 5X20
Detailed Description
20 A 600 V 500 V Fuse Cartridge, Ceramic Through Hole 5mm x 20mm (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
200A AC, 300A DC
Melting I²t
2400.0
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Voltage Rating - AC
600 V
DC Cold Resistance
0.0027 Ohms