Q22P1BXXR12E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 21
Datasheet
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 24
Datasheet
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 12V 40mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q22P1BXXR12E
DigiKey Part Number
679-1786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22P1BXXR12E
Description
LED PNL IND RED DIFF 18MM QUICK
Detailed Description
Category
Current
40mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
18.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
80mcd
Lamp Color
Red
Viewing Angle
100°
Lens Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
12V