Q14P1CXXY24E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q14P1CXXY24E
Q14P1CXXY24E
Q14P1CXXY24E
DigiKey Part Number
679-1646-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P1CXXY24E
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF 10MM
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Millicandela Rating
50mcd
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V