Q14P1CXXB24E
DigiKey Part Number
679-1647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P1CXXB24E
Description
LED PNL IND BLU DIFF 10MM QUICK
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 100° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Millicandela Rating
540mcd
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V