RD25M10AN0S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10AN0S/AA is not available
RD25M10AN0S/AA
DigiKey Part Number
4306-RD25M10AN0S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10AN0S/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C