RD25M10AN0C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M10AN0C is not available
RD25M10AN0C
DigiKey Part Number
4306-RD25M10AN0C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M10AN0C
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C