ODD44M4R8000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M4R8000/AA is not available
ODD44M4R8000/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD44M4R8000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M4R8000/AA
Description
ODD44M4R8000/AA
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C