ODD44M4R700Z/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M4R700Z/AA-15 is not available
ODD44M4R700Z/AA-15
DigiKey Part Number
4306-ODD44M4R700Z/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M4R700Z/AA-15
Description
ODD44M4R700Z/AA-15
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C