HDC50M5B800Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC50M5B800Z/AA is not available
HDC50M5B800Z/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC50M5B800Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC50M5B800Z/AA
Description
HDC50M5B800Z/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C