HDC25M3000S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for HDC25M3000S/AA-15 is not available
HDC25M3000S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3000S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3000S/AA-15
Description
HDC25M3000S/AA-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C