ASPIAIG-Q7030-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q7030-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q7030-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q7030-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 13A 13.7 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 13 A 13.7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q7030-2R2M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
17A
DC Resistance (DCR)
13.7mOhm Max
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)