ASPIAIG-F7030-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-14209-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-F7030-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 13A 13.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 13 A 13.7mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPIAIG-F7030-2R2M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
13.7mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
7030
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Current - Saturation (Isat)
17A
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)