TANGO-24PA-RPSMA
DigiKey Part Number
1788-1007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO-24PA-RPSMA
Description
RF TXRX MOD ISM>1GHZRPSMA SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
General ISM > 1GHz Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, RP-SMA Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Power - Output
20dBm
Mfr
Serial Interfaces
SPI
Series
Antenna Type
Antenna Not Included, RP-SMA
Packaging
Bulk
Utilized IC / Part
nRF24L01
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Mounting Type
Surface Mount
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
2.4GHz