X-LSQ600D-E01-KX13C
DigiKey Part Number
4088-X-LSQ600D-E01-KX13C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LSQ600D-E01-KX13C
Description
LINEAR STAGE 600MM CPITCH HSPEED
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 23.622" (600.00mm) Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Stroke Length
23.622" (600.00mm)
Speed
31.496 in/s (800 mm/s)
Series
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Packaging
Bulk
Accuracy
230µm
Features
Integrated Controller
Operating Temperature
0°C ~ 50°C