X-LRQ150BL-E01-KX14C
DigiKey Part Number
4088-X-LRQ150BL-E01-KX14C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LRQ150BL-E01-KX14C
Description
Motorized linear stage, lead-scr
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 5.906" (150.00mm) Lead Screw Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Series
Construction
Lead Screw
Accuracy
25µm
Stroke Length
5.906" (150.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Load Force (Dynamic)
33.72lbf (150.0N)
Speed
10.63 in/s (270.0 mm/s)