SMAJ70A/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 935
Datasheet
113V Clamp 3.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ70A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ70A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ70A/TR13
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V