RT0603BRD078K66L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 3,571
Datasheet
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
8.66 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film