PNP1WVJR-52-0R22 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 7,593
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
220 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP1WVJR-52-0R22
DigiKey Part Number
0.22GDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP1WVJR-52-0R22
Description
RES 0.22 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PNP1WVJR-52-0R22 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)