CQ0201CRNPO9BN2R7
DigiKey Part Number
13-CQ0201CRNPO9BN2R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0201CRNPO9BN2R7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0201CRNPO9BN2R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0201CRNPO9BN2R7
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)