CQ0201ARNPO9BN3R0
DigiKey Part Number
13-CQ0201ARNPO9BN3R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0201ARNPO9BN3R0CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0201ARNPO9BN3R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0201ARNPO9BN3R0
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)