CQ0100BRNPO8BN2R2
DigiKey Part Number
13-CQ0100BRNPO8BN2R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0100BRNPO8BN2R2CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0100BRNPO8BN2R2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0100BRNPO8BN2R2
Description
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)