CQ0100ARNPO8BN2R7
DigiKey Part Number
13-CQ0100ARNPO8BN2R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0100ARNPO8BN2R7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0100ARNPO8BN2R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0100ARNPO8BN2R7
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.05pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)