CC1210MKX7R6BB476 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 38,068
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
In Stock: 630
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
Upgrade
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)