CC1206KRX7R7BB474
DigiKey Part Number
311-4485-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4485-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4485-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7R7BB474
Description
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KRX7R7BB474 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)