CC1206KFX7R9BB154 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KFX7R9BB154
DigiKey Part Number
13-CC1206KFX7R9BB154TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KFX7R9BB154
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206KFX7R9BB154 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)