CC1206JRNPO9BN180
DigiKey Part Number
311-1152-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1152-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1152-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JRNPO9BN180
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206JRNPO9BN180 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)