CC1206FRNPO9BN330
DigiKey Part Number
13-CC1206FRNPO9BN330TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206FRNPO9BN330CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206FRNPO9BN330DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206FRNPO9BN330
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206FRNPO9BN330 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)