CC1206FKNPO9BN103
DigiKey Part Number
13-CC1206FKNPO9BN103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206FKNPO9BN103CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206FKNPO9BN103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206FKNPO9BN103
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206FKNPO9BN103 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)