CC0805MRX7R9BB103
DigiKey Part Number
311-4350-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4350-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4350-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805MRX7R9BB103
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Detailed Description
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805MRX7R9BB103 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)